לינק בכנסת

תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות שיוכלו להתנסות ולהתמחות בעשייה המגוונת במשרדים של חברי הכנסת. משתתפי התכנית יזכו להכיר לעומק את עבודת הכנסת, ולהשתלב במוקדי קבלת ההחלטות בישראל, תוך חיזוק יכולת המנהיגות שלהם במרחב הציבורי והפוליטי. במהלך התכנית המשתתפים זוכים להיחשף ולקחת חלק בפעילות הפרלמנטרית: לעבוד בצמוד ליועצים ולדוברים של חברי הכנסת, וללוות את ההחלטות הנוגעות לקביעת מדיניות. התכנית מקנה כלים וניסיון מקצועי בהתאם ליכולות המשתתפים.

התוכנית בתמיכת:

איך זה עובד?

תכנית ההתמחות בכנסת של לינק 20 היא תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות  המאפשרת הזדמנות להשתלבות ועשייה במשרדי חברי הכנסת. על המתמחים להיות סטודנטים פעילים במוסד לימודים אקדמי. ההתמחות כוללת 150 שעות התמחות שנתיות. עבור השלמת שעות ההתמחות הסטודנט יקבל מלגה.  

התכונית מתאימה לסטודנטים משנה ב׳ ומעלה (כולל תואר שני)   

לתהליך ההתמחות נלוות תוכנית המנהיגות בעלת כ-6 מפגשים קבוצתיים   

שלבי תהליך המיון כוללים מילוי טופס השאלון כאן בהמשך, העלאת אישור לימודים פעיל מהמוסד האקדמי, קו"ח מעודכנים. כמו כן, יתקיים ראיון טלפוני קצר עם רכזת התכנית. אישור סופי של ההתמחות מותנה בראיון קבלה ובאישור הכנסת. 

האם אצטרך להגיע לכנסת?

תידרש הגעה לכנסת, שכן שם מתרחשת הפעילות הפרלמנטרית ומשם כמובן מתנהלות גם לשכות חברי הכנסת. 

האם אוכל לבחור אצל איזה ח"כ להתמחות?

אנחנו שואפים שכל אחת ואחד מהמתמחות שלנו יתמחו היכן שהם והן מרגישים בנוח ולכן ננסה להתאים בין רצונות הסטודנטים במידה מסוימת ללשכת ח"כ להתמחות. לא נוכל להבטיח באופן מלא את רצון הסטודנט. 

האם ניתן להמשיך ולעבוד בלשכה בה התמחיתי?

המשך העבודה בלשכה של חבר כנסת לאחר תום תקופת ההתמחות בהחלט יכולה להתרחש אך היא אינה נוגעת ותלויה בתכנית של לינק 20. בתום תכנית ההתמחות המסגרת והפעילות שאנו מספקים למתמחים שלנו מסתיים ועל כן המשך העסקה, אם יהיה כזה, הוא בין המתמחה ללשכה בה פעל באופן עצמאי.