לינק בכנסת

איך זה עובד?

תכנית ההתמחות בכנסת של לינק 20 היא תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות בלבד המאפשרת הזדמנות להשתלבות ועשייה במשרדי חברי הכנסת. על המתמחים להיות סטודנטים פעילים במוסד לימודים אקדמי. ההתמחות כוללת 240 שעות התמחות שנתיות. עבור השלמת שעות ההתמחות הסטודנט יקבל נקודת זכות מהמוסד האקדמי.

שלבי תהליך המיון כוללים מילוי טופס השאלון כאן בהמשך, העלאת אישור לימודים פעיל ממוסד האקדמי, קו"ח מעודכנים ואישור על 20% נכות לפחות. כמו כן, יתקיים ראיון טלפוני קצר עם רכזת התכנית. אישור סופי של ההתמחות מותנה בראיון קבלה, באישור המוסד האקדמי ובאישור הכנסת.

האם אצטרך להגיע לכנסת?

התכנית פועלת על פי הנחיות התמודדות עם נגיף הקורונה בזמן אמת. תוכנית ההתמחות תהיה בתחילתה באמצעות עבודה מרחוק (Zoom, Teams וכדומה) בלבד. עם שיפור פני הדברים במהלך השנה תיתכן שתידרש הגעה לכנסת, שכן שם מתרחשת הפעילות הפרלמנטרית ומשם כמובן מתנהלות גם לשכות חברי הכנסת.

האם אוכל לבחור אצל איזה ח"כ להתמחות?

אנחנו שואפים שכל אחת ואחד מהמתמחות שלנו יתמחו היכן שהם/הן מרגישים בנוח ולכן ננסה להתאים בין רצונות הסטודנטים במידה מסויימת ללשכת ח"כ להתמחות. לא נוכל להבטיח באופן מלא את רצון הסטודנט.

האם ניתן להמשיך ולעבוד בלשכה בה התמחיתי?

המשך העבודה בלשכה של חבר כנסת לאחר תום תקופת ההתמחות בהחלט יכולה להתרחש אך היא אינה נוגעת ותלויה בתכנית של לינק 20. בתום תכנית ההתמחות המסגרת והפעילות שאנו מספקים למתמחים שלנו מסתיים ועל כן המשך העסקה, אם יהיה כזה, הוא בין המתמחה ללשכה בה פעל באופן עצמאי.