לוקאלינק עתודות

"לוקאלינק עתודות" היא תוכנית מנהיגות לצעירים עם וללא מוגבלות בגילאי 20-35, מוכוונת תעסוקה במגזר משרתי הציבור אשר כוללת מתן כלים לחיזוק מנהיגות, יזמות ואקטיביזם בעידן דיגיטלי תוך מתן הכשרה לתפקידים במגזר משרתי הציבור ולהשתלבות בתוכניות הצוערים של עתודות לישראל. התוכנית בשותפות אגף בכיר עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה, ג'וינט ישראל מעבר למגבלות, קרן משפחת רודרמן והמועצה הישראלית להתנדבות.


מה בתוכנית?

 • הקניית כלים לחיזוק וטיפוח צעירים אקטיביסטיים, עם וללא מוגבלות, שיפעלו במוקדי ההשפעה בשירות הציבורי להובלת שינוי וקידום חברה מגוונת ושוויונית תוך שימוש במיומנויות דיגיטליות
 • חשיפה לעולם משרתי הציבור, הקניית מיומנויות תעסוקתיות, הכשרה וליווי בתהליך הכניסה לתפקידים במגזר משרתי הציבור
 • תהליך חקר בתחום הנגישות, עבודה קבוצתית ובניית קמפיין ציבורי דיגיטלי אפקטיבי
 • השתלבות ברשת בוגרים ייחודית לתוכנית לוקאלינק עתודות וברשת הבוגרים הכללית של לינק 20 בסיום ההכשרה
 • התוכנית בשיתוף אגף בכיר עתודות לישראל ומספקת ייעוץ וליווי מותאם אישית למסיימי התוכנית בתחום ההתפתחות האישית- תעסוקתית במגזר משרתי הציבור

תנאי קבלה:

 • צעירים בגילאי 20-35 עם וללא מוגבלות, במהלך/ אחרי לימודים אקדמיים
 • עמידה בתהליך המיון- הגשת שאלון מועמדות, משימת בית וראיון אישי
 • הגשת שאלון מועמדות, משימת בית וראיון אישי.
 • מחויבות ומוטיבציה לשירות ציבורי
 • זמינות למפגשים

מבנה ההכשרה:

 • התוכנית תתקיים במתכונת פרונטלית, תכלול 15 מפגשים שבועיים – בימי רביעי
 • מועד תחילת התוכנית- תחילת דצמבר 2022, מועד סיום התוכנית – יוני 2023. אין פעילות בתקופת מבחנים.
 • המפגשים יתקיימו במרכז הארץ

מה קורה לאחר סיום התוכנית?

בוגרי התוכנית הופכים לחלק בלתי נפרד מרשת הבוגרים של לינק 20. במסגרת זו, הם יכולים לקדם סוגיות הקרובות לליבם באמצעות קמפיינים ופעילות של התנועה. כמו כן, ישנו ייעוץ וליווי מותאם אישית למסיימי התוכנית בתחום ההתפתחות האישית-תעסוקתית במגזר משרתי הציבור.

האם אוכל להשתתף בתוכנית אחרת של לינק 20 לאחר מכן?

בוודאי!

LINK20@MIT

תכנית מנהיגות גלובלית בשיתוף אוניברסיטת MIT שבבוסטון, המיועדת לאנשים צעירים שמתעניינים ועוסקים באופן פעיל בפלטפורמות דיגטליות שונות. מטרת התכנית היא לאפשר לא.נשים עם מוגבלות, בעלי כישרון יוצא דופן בכתיבה, הגשה, עריכה ועמידה מול קהל – כלים שיאפשרו להם/ן ליצור אקטיביזם יצירתי ואפקטיבית. התכנית מפקת לאנשי מקצוע מתחומים שוהים ומרחבי העולם העשרה במנהיגות דיגיטלית, רישות ויזמות חברתית במטרה לקדם את פיתוח הקריירה של המשתתפים, ולהביא את הארגונים שלהם לצמיחה עתידית. התכנית תועבר על ידי הסגל הבכיר באוניברסיטת MIT, ובסיומה יקבלו המשתתפים תעודת סיום מטעם האוניברסיטה.

שותפים לתכנית:

כיצד מתקבלים?

הקבלה לתכנית מותנית בשליטה באנגלית ברמת שפת אם וכוללת תהליך מיון המתבצע דרך צוות לינק 20 בארה"ב.

מה אורך התכנית והיכן מתרחשת

התכנית כולה מתקיימת באוניברסיטת MIT בבוסטון, במשך 5 ימים רצופים הכוללים טיסה, לינה ואוכל. התכנית מסובסדת ע"י קרן משפחת רודרמן.

לינק לכנסת

תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות שיוכלו להתנסות ולהתמחות בעשייה המגוונת במשרדים של חברי הכנסת. משתתפי התכנית יזכו להכיר לעומק את עבודת הכנסת, ולהשתלב במוקדי קבלת ההחלטות בישראל, תוך חיזוק יכולת המנהיגות שלהם במרחב הציבורי והפוליטי. במהלך התכנית המשתתפים זוכים להיחשף ולקחת חלק בפעילות הפרלמנטרית: לעבוד בצמוד ליועצים ולדוברים של חברי הכנסת, וללוות את ההחלטות הנוגעות לקביעת מדיניות. התכנית מקנה כלים וניסיון מקצועי בהתאם ליכולות המשתתפים.

התוכנית בתמיכת:

איך זה עובד?

תכנית ההתמחות בכנסת של לינק 20 היא תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות בלבד המאפשרת הזדמנות להשתלבות ועשייה במשרדי חברי הכנסת. על המתמחים להיות סטודנטים פעילים במוסד לימודים אקדמי. ההתמחות כוללת 240 שעות התמחות שנתיות. עבור השלמת שעות ההתמחות הסטודנט יקבל נקודת זכות מהמוסד האקדמי.

שלבי תהליך המיון כוללים מילוי טופס השאלון כאן בהמשך, העלאת אישור לימודים פעיל ממוסד האקדמי, קו"ח מעודכנים ואישור על 20% נכות לפחות. כמו כן, יתקיים ראיון טלפוני קצר עם רכזת התכנית. אישור סופי של ההתמחות מותנה בראיון קבלה, באישור המוסד האקדמי ובאישור הכנסת.

ההרשמה פתוחה עד 31/10/2021
שאלות בעניין התכנית ניתן להפנות לרכזת תהליך המיון במייל linknesset@gmail.com

האם אצטרך להגיע לכנסת?

התכנית פועלת על פי הנחיות התמודדות עם נגיף הקורונה בזמן אמת. תוכנית ההתמחות תהיה בתחילתה באמצעות עבודה מרחוק (Zoom, Teams וכדומה) בלבד. עם שיפור פני הדברים במהלך השנה תיתכן שתידרש הגעה לכנסת, שכן שם מתרחשת הפעילות הפרלמנטרית ומשם כמובן מתנהלות גם לשכות חברי הכנסת.

האם אוכל לבחור אצל איזה ח"כ להתמחות?

אנחנו שואפים שכל אחת ואחד מהמתמחות שלנו יתמחו היכן שהם/הן מרגישים בנוח ולכן ננסה להתאים בין רצונות הסטודנטים במידה מסויימת ללשכת ח"כ להתמחות. לא נוכל להבטיח באופן מלא את רצון הסטודנט.

האם ניתן להמשיך ולעבוד בלשכה בה התמחיתי?

המשך העבודה בלשכה של חבר כנסת לאחר תום תקופת ההתמחות בהחלט יכולה להתרחש אך היא אינה נוגעת ותלויה בתכנית של לינק 20. בתום תכנית ההתמחות המסגרת והפעילות שאנו מספקים למתמחים שלנו מסתיים ועל כן המשך העסקה, אם יהיה כזה, הוא בין המתמחה ללשכה בה פעל באופן עצמאי.

תוכנית ארצית

תוכנית המנהיגות הארצית של לינק 20 היא תוכנית הכשרה למנהיגות בעידן דיגיטלי, שמתמקדת בטיפוח וחיזוק קולם והשפעתם של צעירים בגילאי 18-35 עם וללא מוגבלות. התוכנית כוללת מתן כלים לחיזוק מנהיגות, יזמות ואקטיביזם, לצד הכשרה עם מיטב אנשי המדיה והתוכן בארץ. ההכשרה כוללת בנייה של קמפיין ציבורי אפקטיבי שיפורסם ויופץ בפלטפורמות הדיגיטליות השונות של לינק 20. ההרשמה למחזור ו' נפתחה!

שותפים לתוכנית:

כמה מפגשים כוללת התוכנית?

התוכנית הארצית של לינק 20 כוללת סך הכל 9 ימי הכשרה. חמישה סמינרים (כל סמינר בן יום או יומיים אחת לשלושה שבועות), כולל סמינר האקתון עם לינה, במבנה משולב (מפגשים פרונטליים ומקוונים). התוכנית אינטנסיבית מאוד וכוללת הרצאות, דיונים והתנסות מעשית בבניית קמפיינים דיגיטליים.

תאריכי מחזור ו' 2023:

 • סמינר ראשון פתיחת תוכנית- 23/03
 • סמינר שני- 13-14/04
 • סמינר שלישי- 04/05
 • סמינר רביעי- 01-02/06
 • סמינר שישי האקתון – 15-16/06
 • מפגש סיום- 13/07

האם התוכנית מונגשת?

כן! כל התוכניות של לינק 20 מונגשות ב-100% לכל סוגי המוגבלויות. אנו עורכים מפגשים במקומות נגישים פיזית ודואגים לתרגום לשפת הסימנים ומתמללת בכל מפגש. חשוב לציין בשלב המיונים לתוכנית את ההנגשות הנדרשות לכם על מנת שנוכל להיערך לדברים מראש.

האם השתתפות בתוכנית כרוכה בתשלום?

לא. ההשתתפות בתכנית הינה בכפוף להתחייבות להשתתפות במפגשים.

האם ישנה נוכחות חובה בכל מפגשי התוכנית?

המתקבלים לתוכנית נדרשים למלא טופס הצהרה בו הם מתחייבים להגיע לכל מפגשי התוכנית כדי לקבל תעודת סיום בסוף התוכנית. עם זאת, אנו מבינים כי החיים מזמנים דברים ולכן מותר להיעדר עד 20 שעות בלבד מסך התוכנית בשל סיבות מוצדקות. חיסור של יותר מ 20 שעות יביא להדחה מהתוכנית. 

מה כולל תהליך המיון לתוכנית?

תהליך המיון כולל כמה שלבים:

מילוי טופס שאלון ראשוני כאן באתר- שנוכל להכיר אתכם יותר לעומק. מועמדים שעברו את טופס השאלון הראשוני מקבלים משימת בית הכוללת שימוש בכישורי דיגיטל בסיסיים. לאחר מכן, מועמדים שעברו את משימת הבית יזומנו לראיון אישי פרונטלי של כ- 30 דק' עם צוות לינק 20, להיכרות מעמיקה יותר. מבין כלל המרואיינים יבחרו בין 25-30 משתתפי התכנית למחזור הנוכחי.

שיבולינק

תכנית שיבולינק מציעה הזדמנות ייחודית לצעירים – עם וללא מוגבלות – המשתתפים במכינות קדם-צבאיות, ומעוניינים להתנסות בהובלת תהליכי שינוי חברתי במהלך שנת המכינה. הפרויקט הוא שיתוף פעולה של לינק20 עם תכנית "שיבולים" של מועצת המכינות הקדם צבאיות, ומטרתו להגביר את המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החברה. חברי מחזור א' של התכנית יזמו את הקמפיין זכותי לשירות משמעותי, שבעקבותיו הוזמנו חברי הקבוצה למפגש עם ראש אכ"א. חברי מחזור ב' בחרו החניכים לעורר שיח ציבורי סביב נושא הנגשת מסלולי טיולים בקמפיין שנקרא הטבע שלי לא מוגבל, ומשתתפיו זכו לדבר על הנושא בתכנית העולם הבוקר בערוץ 13. חברי מחזור ג' הצטרפו לקמפיין של הנגשת תחבורה ציבורית לאנשים עם מוגבלות ויצרו קמפיין שמדבר מהניסיון האישי שלהם.

התכנית בתמיכת

אז מה קורה בתכנית?

בכל מחזור נבחרים בין 15-17 צעירים עם וללא מוגבלות ממכינות שונות בארץ שנפגשים יחד ל 5 מפגשים בהם לומדים להניע שינוי חברתי דרך פלטפורמות דיגיטליות. הקבוצה חושבת יחד על רעיון שמעניין אותה והם פועלים לשינוי מדיניות או שינוי אזרחי כלשהו. התכנית היא במסגרת המכינה הקדם צבאית.

האם התכנית נגישה?

התכנית אכן מונגשת לכל סוגי המוגבלויות. במידת הצורך נוכל לספק תמלול ותרגום לשפת סימנים במהלך המפגשים, כמו כן המפגשים יתקיימו במקומות נגישים פיזית.

האם אוכל לבחור במה יתרכז הקמפיין?

בהחלט, ואנו מברכים על כך שהקמפיין יתרכז בסוגייה העולה מתוך המפגשים בין הצעירים עם וללא מוגבלות ומתוך החיים עצמם.

לוקאלינק

לינק 20 - לוקאלינק עתודות
u0022לוקאלינק עתודותu0022 היא תוכנית מנהיגות לצעירים עם וללא מוגבלות בגילאי 20-32, מוכוונת תעסוקה במגזר משרתי הציבור אשר כוללת מתן כלים לחיזוק מנהיגות, יזמות ואקטיביזם בעידן דיגיטלי תוך מתן הכשרה לתפקידים במגזר משרתי הציבור ולהשתלבות בתוכניות הצוערים של עתודות לישראל. התוכנית בשותפות אגף בכיר עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה, ג'וינט ישראל מעבר למגבלות, קרן משפחת רודרמן והמועצה הישראלית להתנדבות.rn

שותפים לתוכנית:

מה בתוכנית?

 • הקניית כלים לחיזוק וטיפוח צעירים אקטיביסטיים, עם וללא מוגבלות, שיפעלו במוקדי ההשפעה להובלת שינוי וקידום חברה מגוונת ושיוויונית תוך שימוש במיומנויות דיגיטליות.
 • הקניית מיומנויות תעסוקתיות והכשרה לכניסה לתפקידים במגזר משרתי הציבור בכלל ובתוכניות עתודות לישראל בפרט.
 • האקתון יזמות, הרצאות, דיונים והתנסות מעשית בבניית קמפיינים דיגיטליים.
 • השתלבות ברשת הבוגרים של לינק 20 בסיום ההכשרה.
 • ייעוץ וליווי מותאם אישית למסיימי התוכנית בתחום ההתפתחות האישית-תעסוקתית במגזר משרתי הציבור.

תנאי קבלה:

 • צעירים בגילאי 20-32 עם וללא מוגבלות, לפני/ אחרי/ במהלך לימודים אקדמיים.
 • הגשת שאלון מועמדות, משימת בית וראיון אישי.
 • מחויבות ומוטיבציה לעשייה חברתית – אזרחית – ציבורית.
 • זמינות להגעה והשתתפות בכל מפגשי התוכנית.

מבנה התוכנית:

 • התוכנית תתקיים במתכונת משולבת (מפגשים פרונטליים ומקוונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות) ותכלול 11 מפגשים, אחת לשבועיים, יום מלא, למשך חצי שנה.
 • תיפתחנה מס' קבוצות במוקדים שונים ברחבי הארץ– בהתאם לביקוש.
 • מועד תחילת התוכנית – נובמבר 2021.

האם ניתן להשתתף בתוכנית בכל מקום בארץ?

מטרת התוכנית לעודד פעילים חברתיים לפעול באזור מגוריהם, ולכן בהתאם לביקוש המשתתפים, תיפתחנה קבוצות במוקדים שונים באזור הצפון, המרכז ודרום הארץ. פרסום מקום המפגשים המדויק ייעשה בשלב מתקדם יותר בתהליך המיון.

מה קורה לאחר סיום התוכנית?

בוגרי התוכנית הופכים לחלק בלתי נפרד מרשת הבוגרים של לינק 20. במסגרת זו, הם יכולים לקדם סוגיות הקרובות לליבם באמצעות קמפיינים ופעילות של התנועה. כמו כן, ישנו ייעוץ וליווי מותאם אישית למסיימי התוכנית בתחום ההתפתחות האישית-תעסוקתית במגזר משרתי הציבור.

האם אוכל להשתתף בתוכנית אחרת של לינק 20 לאחר מכן?

בוודאי!