להצביע זו לא פרוצדורה!

כיוון שהתחבורה הציבורית והמרחב הציבורי בישראל נגישים באופן חלקי בלבד, לאנשים עם מוגבלות קשה יותר לצאת ולהצביע. המטפל/ת מקבלים יום חופש ולכן אנשים עם מוגבלות נאלצים לשלם מכיסם על ליווי לקלפי.

אנחנו בלינק 20 לא הסכמנו לשבת בחיבוק ידיים. הקול של 20% מהאוכלוסיה חייב להשמע. רתמנו את איתן כבל למשימה ויצרנו סרטון שקורא לכל האנשים עם מוגבלות בישראל לצאת ולהצביע בבחירות לכנסת וכמו כן קראנו לאנשים להרתם וללוות אנשים עם מוגבלות לקלפי. מאות נרתמו והוכיחו שמעט מאמץ והרבה תשומת לב יכולים להפוך עולמות.

מדברים על הקמפיין

12,000
754

מן העיתונות

"לא כל מי שירצה להצביע ביום שלישי יוכל לעשות את זה. יום הבחירות מוגדר כיום חופש, ואנשים עם מוגבלויות שזקוקים לליווי כדי להגיע לקלפי צריכים לשלם למלווה מכיסם. רבים מהם מוותרים בגלל זה על זכותם הבסיסית להצביע. דמוקרטיה רק למיטיבי לכת?"

גל"צ, 13/9/2019

"ח"כ לשעבר מככב בסרטון בחירות, אבל הפעם לא מדובר בסרטון תעמולה של מפלגה אלא בסרטון הומוריסטי שמטרתו אחת: לעודד את בעלי המוגבלויות להגיע לקלפי מבלי לחשוש מבעיות של נגישות: "להצביע זה לא פרוצדורה". כך מתכננת עמותה אחת לסייע להם בקלפיות ברחבי הארץ ביום הבוחר"

N12, 9/9/2019

"בזמן שאתם תלכו להצביע ותמשיכו לים, עבור 20% מאוכלוסיית ישראל, שהם 24 מנדטים, זה יהיה יום הרבה פחות פשוט: אלפי אנשים עם מוגבלויות עשויים שלא להגיע לקלפי בגלל שלל קשיים ואתגרים. במסגרת קמפיין חדש הם מחפשים מתנדבים שיסייעו להם להצביע, ולכם יש הזדמנות לעשות ביום הזה משהו טוב"

מאקו, 12/9/2019

עוד קמפיינים